Rådgivare

Var hittar jag Omställningsfondens rådgivare?

Omställningsfondens rådgivare finns över hela landet, indelade i sex regioner. Nedan kan du se vilka kommuner som ingår i varje region och kontaktuppgifter till ansvariga rådgivare.

REGION NORR
KOMMUNER: Arjeplog, Arvidsjaur, Boden, Kalix, Luleå, Piteå, Skellefteå, Älvsbyn
Carina Wedin Carina Wedin
Rådgivare Region Norr
072-503 73 01
KOMMUNER: Berg, Bräcke, Dorotea, Härjedalen, Härnösand, Kramfors, Krokom, Ragunda, Sollefteå, Storuman, Strömsund, Sundsvall, Timrå, Vilhelmina, Ånge, Åre, Östersund
Håkan Karlström Håkan Karlström
Rådgivare Region Mitt och Norr
072-535 40 64
KOMMUNER: Gällivare, Haparanda, Jokkmokk, Kiruna, Pajala, Överkalix, Övertorneå
Kina Moby Kina Moby
Rådgivare Region Mitt, Norr, Svealand och Öst
072-535 40 78
KOMMUNER: Bjurholm, Lycksele, Malå, Nordmailng, Norsjö, Robertsfors, Sorsele, Umeå, Vindeln, Vännäs, Åsele, Örnsköldsvik
Lars Eriksson Lars Eriksson
Rådgivare Region Mitt och Norr
072-567 66 24
KOMMUNER:
Anna Hansson Anna Hansson
Rådgivare Region Norr
072-884 51 29
REGION MITT
KOMMUNER: Askersund, Degerfors, Hallsberg, Karlskoga, Kumla, Laxå, Lekeberg, Örebro
Eva Groop Eva Groop
Rådgivare Region Mitt, Svealand
072-966 19 45
KOMMUNER: Avesta, Bollnäs, Borlänge, Falun, Gagnef, Gävle, Heby, Hedemora, Hofors, Hudiksvall, Leksand, Ljusdal, Ludvika, Malung-Sälen, Mora, Norberg, Nordanstig, Ockelbo, Orsa, Ovanåker, Rättvik, Sandviken, Smedjebacken, Säter, Söderhamn, Tierp, Vansbro, Älvdalen, Älvkarleby
Gunilla Jacobson Gunilla Jacobson
Rådgivare Region Mitt
072-540 57 51
KOMMUNER: Knivsta, Uppsala, Östhammar
Kina Moby Kina Moby
Rådgivare Region Mitt, Norr, Svealand och Öst
072-535 40 78
KOMMUNER: Arboga, Fagersta, Hallstahammar, Hällefors, Kungsör, Köping, Lindesberg, Ljusnarsberg, Nora, Sala, Skinnskatteberg, Surahammar, Västerås
Tobias Sahlgren Tobias Sahlgren
Rådgivare Region Mitt, Svealand
072-966 19 43
KOMMUNER:
Mats Skalberg Mats Skalberg
Rådgivare Region Mitt
072-370 41 39
REGION SVEALAND
KOMMUNER:
Ann-Louice Lindholm Ann-Louice Lindholm
Rådgivare Region Mitt, Svealand och Väst
070-377 45 73
KOMMUNER: Eskilstuna, Flen, Gnesta, Katrineholm, Nykvarn, Nyköping, Oxelösund, Strängnäs, Södertälje, Trosa, Vingåker
Eva Groop Eva Groop
Rådgivare Region Mitt, Svealand
072-966 19 45
KOMMUNER: Botkyrka, Huddinge, Lidingö, Norrtälje,  Nynäshamn, Salem, Sigtuna, Täby, Vallentuna, Vaxholm, Österåker
Kina Moby Kina Moby
Rådgivare Region Mitt, Norr, Svealand och Öst
072-535 40 78
KOMMUNER: Danderyd, Enköping, Håbo, Järfälla, Sollentuna, Solna, Sundbyberg, Upplands Väsby, Upplands-Bro
Tobias Sahlgren Tobias Sahlgren
Rådgivare Region Mitt, Svealand
072-966 19 43
KOMMUNER: Ekerö, Gotland, Haninge, Nacka, Stockholm, Tyresö, Värmdö
Bild kommer inom kort
Susann Locksenius
Rådgivare Region Svealand
072-884 51 30
REGION VÄST
KOMMUNER: Ale, Bengtsfors, Dals-Ed, Färgelanda, Grästorp, Göteborg, Kungälv, Lilla Edet, Lysekil, Mellerud, Munkedal, Orust, Sotenäs, Stenungsund, Strömstad, Tanum, Tjörn, Trollhättan, Uddevalla, Vänersborg, Åmål, Öckerö
Lars Gustavsson Lars Gustavsson
Rådgivare Region Väst och Öst
072-508 19 25
KOMMUNER: Alingsås, Essunga, Falköping, Gullspång, Götene, Herrljunga, Hjo, Härryda, Karlsborg, Lerum, Lidköping, Mariestad, Mölndal, Partille, Skara, Skövde, Tibro, Tidaholm, Töreboda, Vara, Vårgårda
Ulf Nordlund Ulf Nordlund
Rådgivare Region Mitt och Väst
072-535 40 62
Ann-Louice Lindholm Ann-Louice Lindholm
Rådgivare Region Mitt, Svealand och Väst
070-377 45 73
KOMMUNER: Bollebygd, Borås, Falkenberg, Halmstad, Hylte, Kungsbacka, Laholm, Mark, Svenljunga, Tranemo, Ulricehamn, Varberg
Lena Larsson Lena Larsson
Rådgivare Region Väst
072-450 01 30
KOMMUNER: Arvika, Eda, Grums, Hagfors, Hammarö, Kil, Sunne, Torsby, Årjäng
Annika Eriksson Annika Eriksson
Rådgivare Region Väst
072-370 41 36
KOMMUNER:
Johnny Birgersson Johnny Birgersson
Rådgivare Region Väst
072-370 41 37
KOMMUNER: Bengtsfors, Dals-Ed, Filipstad, Forshaga, Karlstad, Kristinehamn, Munkfors, Storfors, Säffle, Åmål
Clarie Emilsson Clarie Emilsson
Rådgivare Region Väst
072-884 51 28
REGION ÖST
KOMMUNER: Alvesta, Borgholm, Bromölla, Emmaboda, Högsby, Kalmar, Karlshamn, Karlskrona, Lessebo, Ljungby, Markaryd, Mönsterås, Mörbylånga, Nybro, Olofström, Oskarshamn, Ronneby, Sölvesborg, Tingsryd, Torsås, Vaggeryd, Vetlanda, Växjö, Älmhult, Östra Göinge
Ann-Charlotte Larsen Ann-Charlotte Larsen
Rådgivare Region Syd och Öst
072-540 57 54
KOMMUNER: Finspång, Linköping, Motala, Norrköping, Söderköping, Valdemarsvik, Åtvidaberg
Kina Moby Kina Moby
Rådgivare Region Mitt, Norr, Svealand och Öst
072-535 40 78
KOMMUNER: Aneby, Boxholm Eksjö, Gislaved, Gnosjö, Habo, Hultsfred, Jönköping, Kinda, Mjölby, Mullsjö, Nässjö, Sävsjö, Tranås, Uppvidinge, Vadstena, Vimmerby, Värnamo, Västervik Ydre, Ödeshög
Siiri Julge Alvemyr Siiri Julge Alvemyr
Rådgivare Region Öst
072-966 19 31
REGION SYD
KOMMUNER: Burlöv, Hörby, Kristianstad, Lomma, Lund, Malmö, Simrishamn, Sjöbo, Skurup, Staffanstorp, Svedala, Tomelilla, Trelleborg, Vellinge, Ystad
Lisbeth Pinotti Lisbeth Pinotti
Rådgivare Region Syd
072-535 40 77
KOMMUNER: Hässleholm, Osby, Örkelljunga
Ann-Charlotte Larsen Ann-Charlotte Larsen
Rådgivare Region Syd och Öst
072-540 57 54
KOMMUNER: Bjuv, Båstad, Eslöv, Helsingborg, Höganäs, Höör, Klippan, Kävlinge, Landskrona, Perstorp, Svalöv, Åstorp, Ängelholm
Lena Funke Andersson Lena Funke Andersson
Rådgivare Region Syd
072-370 41 38